سرمایه‌گذاری در املاک به چه نکاتی توجه کنیم؟

سرمایه گذاری در ملک

به گفته فرانکلین روزولت درباره سرمایه گذاری در حوزه املاک می‌گوید: «املاک دزدیدنی، گم‌شدنی یا ربودنی نیست. خرید خانه با عقل سلیم، پرداخت تمام و کمال و مراقبتی معقول، بی‌دردسر‌ترین سرمایه‌گذاری در دنیا است.»

ارزش متعارف بازار سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، به خرید یک ملک خوب و  با ارزش متعارف بازار گفته می‌شود که در صورت خرید یا سرمایه‌گذاری، اولین خانه‌تان به حساب می‌آید.

این کار برایتان آغاز فوق‌العاده‌ای خواهد بود. اگر بتوانید ملک را کمتر از ارزش متعارف بازار بخرید بهتر نیز خواهد شد! به هر حال اگر دربارهٔ بازار محلی‌تان به طور کامل تحقیق نکرده باشید.

صرفا توانایی خرید با قیمتی پایین‌تر، یک سرمایه‌گذاری خوب و کامل را تضمین نمی‌کند! فوت و فن تحقیق در بازار محلی  در استانهای مختلف، بازار املاک یک بازار محلی است.

اما در کلان شهرهایی چون تهران، این بازار تحت تاثیر مسائل مختلفی قرار می‌گیرد. دقت عمل به خرج دهید تا مطمئن شوید صرفا ملکی نمی‌خرید که به نظر، قیمت خوبی دارد، شاید بعد از خرید متوجه شدید که این ملک، در منطقه ای نامطلوب و نامناسب واقع شده است.

باید بدانید که چه منطقه‌ای را هدف قرار داده‌اید؟ چه چیزی باعث می‌شود منطقهٔ خوبی به نظر آید؟ باید بدانید در صورت برنامه‌ریزی برای حفظ خانه‌ به عنوان ملک دائمی یا شخصی، آیا سرمایه‌‌ای که صرف کرده اید، افزایش می‌یابد؟

مشاوران املاک قانونی و با مجوز

شما به یک کار‌شناس املاک که بازار محلی را به خوبی بشناسد نیاز دارید. او می تواند به سوالات شما درباره ملکی که می خرید جواب دهد و دغدغه های شما را رفع کند. به خاطر داشته باشید، کسب آگاهی از بازار محلی‌ای که در آن پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ملک کرده‌اید، امری ضروری است.

به همین خاطر بهتر است، به مشاورین املاکی مراجعه کنید که به صورت رسمی و قانونی، سال ها است در این حوزه فعال هستند.

مای مشاور می تواند در این مسیر به شما کمک کند، چرا که تمام مشاورین املاکی که عضو مجموعه مای مشاور  هستند معتبر بوده و مورد تایید صنف املاک هستند.

شما می توانید در خواست خود را در مای مشاور به ثبت برسانید. ما درخواست شما را به چندین آژانس املاک در محله‌ای که اعلام کرده اید ارسال می‌کنیم.

به این ترتیب شما بدون صرف هزینه زیاد و وقت، به راحتی به ملک مورد نظر خود می رسید.

مدیریت سرمایه گذاری املاک

مدیریت سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات  و مدیریت املاک و مستغلات بدین معنی است که باید به املاکتان اهمیت بدهید و از آن نگه‌داری کنید.

وقتی پول‌های به زحمت جمع‌شده‌تان را در ملک سرمایه‌گذاری می‌کنید، گمان می ‌کنید که سود زیادی کرده‌اید و دیگر نیاز به مراقبت از سرمایه تان وجود ندارد. نکته مهم این است؛ اگر نسبت به دارایی تان بی تفاوت باشید، قطعا باید هزینه های زیادی برای تعمیرات صرف کنید.

یادتان باشد خواسته‌تان از سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات کسب سود و افزایش ثروت است. حفظ هزینه‌هایتان در کمترین حالت، اجازه می‌دهد سود بیشتری کسب‌ کنید و در عین حال، بتوانید این سود‌ را به مالکیت املاک بیشتر، تبدیل کنید. حس امنیت – چرای بزرگ امنیت، آرامش ذهن را به دنبال دارد.

امنیت در سرمایه گذاری ملک

اکثرا افراد قدر امنیت را نمی‌دانند.  وقتی با خرید اولین خانه، شروع به کسب مالکیت املاک و مستغلات می‌کنید، با خود فکر می‌کنید من مالک این خانه هستم و ثروتم در حال افزایش است.

و در اخر این مقاله با صحبت زیبایی از لین پیندا فعال حوزه املاک تاکید دارد: «بگذارید افزایش ثروت از طریق املاک و مستغلات، پتوی گرم و نرمی باشد که دور خود می‌پیچید.».

باید افزایش ثروت با افزایش آرامش همراه باشد. خود را درگیر نگرانی‌های بیهوده نکنید، این موضوع تاثیر زیادی در سلامتی شما دارد و موی سفید کمتر، چین و چروک کمتر و بیماری‌های مزمن کمتر به همراه خواهد داشت!

Compare listings

مقایسه کردن

ورود به حساب کاربری

شمارهٔ موبایل خود را وارد کنید

برای ثبت آگهی رایگان لازم است که وارد حساب خود شوید. لطفاً شمارهٔ‌ موبایل خود را وارد کنید. کد تأیید به این شماره پیامک خواهد شد.

مای مشاور املاک