مشکل تاخیر در پرداخت مطالبات پیش روی گندمکاران

به گزارش مای مشاور به نقل از خبرآنلاینعطااله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم خریداری شده است.
وی از پرداخت ۶۰ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: روند پرداخت مطالبات گندمکاران تا حدودی کند شده و این امر نگرانی‌هایی برای تولیدکنندگان در برداشته است.
هاشمی ادامه داد: در روزهای نخست برداشت ۴۸ ساعت پس از تحویل مطالبات گندمکاران پرداخت می‌شد، اما با رسیدن به پیک برداشت و کاهش میزان اعتبار، تولیدکنندگان گلایه‌مند هستند که امیدواریم میزان اعتبار افزایش یابد.
هاشمی میزان خرید را مناسب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی، تولید گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران ادامه داد: با توجه به شرایط مساعد تولید در صورت پرداخت مناسب مطالبات گندمکاران نگرانی در ارتباط تامین نیاز کشور نداریم.
وی با بیان اینکه نیازی به واردات گندم نداریم، گفت: با وجود برآورد تولید بالای ۱۴ میلیون تن گندم، نیاز صنف و صنعت به طور کامل پوشش داده می‌شود.
رئیس بنیاد ملی گندمکاران در پایان تصریح کرد: با استمرار تاخیر در پرداخت مطالبات گندم، کشاورزان برای تامین نقدینگی مورد نیاز، محصول تولیدی خود را کمتر از قیمت خرید تضمینی به دلالان‌ می فروشند یا گندم تولیدی را به عنوان خوراک دام و طیور مورد استفاده قرار می‌دهند که با این وجود آینده تولید در معرض خطر است.
۲۲۳۲۲۵

Compare listings

مقایسه کردن

ورود به حساب کاربری

شمارهٔ موبایل خود را وارد کنید

برای ثبت آگهی رایگان لازم است که وارد حساب خود شوید. لطفاً شمارهٔ‌ موبایل خود را وارد کنید. کد تأیید به این شماره پیامک خواهد شد.

مای مشاور املاک