۴ نکته راجب قیمت گذاری ملک باید بدانید !

وقتی که تصمیم به فروش ملک خود را می گیرید ، اولین موضوعی که ذهن شما را درگیر می کند حتما قیمت گذاری ملک می باشد.

چراکه از طرفی دوست دارید با بالاترین حد قیمت خانه خود را بفروشید و هم نگران هستید که خریدار با این قیمت مشکلی نداشته باشد. و خانه شما سریع تر به فروش برسد.

البته که نگرانی شما کاملا قابل درک و به جا است. خواندن ادامه این مطلب به شما کمک می کند که اگر قصد فروش و قیمت گذاری ملک خود را دارید با چند راهکار ساده به درستی بتوانید تصمیم بگیرید.

۴ نکته مهم کارشناسی ملک

۱- از مشاور املاک راهنمایی بخواهید که ، با قیمت های روز بازار و ارزش ملک در محله ها به خوبی آشنایی دارد و به درستی می تواند ارزش یک ملک را ارزیابی کند .

حتی اگر قصد دارید که به طور کامل فروش ملک خود را بر عهده بگیرید و تمام کار های آن را خودتان انجام دهید قبل از هر چیزی از یک مشاور املاک برای تعیین قیمت گذاری و ارزش ملک خود راهنمایی بخواهید.

۲- قیمت مناسب برای فروش ملکتان تعیین کنید یک اصول روان شناسی اثبات شده می گوید: اعدادی که زیر عدد صدگان هستند برای خریداران جذاب تر می باشند و خریداران را ترغیب به خرید می کنند. برای مثال به قیمت کالاهای فروشگاه ها دقت کنید.

چند بار تا حالا قیمت هایی نظیر ۱۹/۹۰۰ ، ۹۹/۹۰۰ تومان را دیده اید؟این اعداد بار روانشناسی دارند که به آستانه ۲۰ و ۱۰۰ تومان نرسیده اند. و همین کافی است تا ذهن مشتری را برای خرید کردن به خود مشغول کند.

پس شما هم بعد از مشخص شدن ارزش ملک ، از این بار روانشناسی برای قیمت گذاری ملک خود استفاده کنید.

۳- خرید مقایسه ایمعمولا فروشندگان بنابر وابستگی های عاطفی که برای ملک خود دارند خیلی احساسی در فروش و قیمت گذاری عمل می کنند.اگر شما هم جزو این دسته از فروشندگان هستید با این کار در نتیجه باید فروش خانه را فراموش کنید.
 
یا توقع نداشته باشید که ملک شما به زودی به فروش برود . اما اگر واقعا قصد شما فروش می باشد، بهتر است که خود را جای خریداران بگذارید و به درستی خواسته ی آن ها را درک کنید.
 
هنگامی که شما اطراف را ببینید خواهید فهمید که چه کسانی در حال فروش هستند و ممکن است ایده ای برای بهتر کردن جایگاهتاندر بازار کنونی به دست آورید.
 

۴- صرفه جویی بدون پورسانت را در نظر بگیریداگر شما با یک مشاور املاک کار می‌کنید، به طور خودکار تخمینی از یک قیمت خواهید داشت، که شامل قیمت فروش‌های اخیر و روز بازار است.

حتی اگر شما با یک مشاور کار نکنید باید با سه مشاور در تماس باشید تا سه قیمت تخمینی را داشته باشید.

مشاوران املاک عادت دارند که در وهله اول قیمت‌ها را کم ارائه کنند چرا که افراد را به چشم مشتریان بالقوه می‌بینند. از سوال کردن نترسید؛ این حق مسلم شماست!

احتمالا اصلا لازم نیست که مشاوراملاک به ملک شما بیاید. اگر آدرس را به او بدهید او می‌تواند یک تخمین در دفتر خود بزند ولی به هر حال ممکن است برای تخمین دقیق‌تر بخواهد ملکتان را بازدید کند.

 

تجربه های مفید خود را در زمینه خرید و فروش ملک با مای مشاور املاک به اشتراک بگذارید.

Compare listings

مقایسه کردن

ورود به حساب کاربری

شمارهٔ موبایل خود را وارد کنید

برای ثبت آگهی رایگان لازم است که وارد حساب خود شوید. لطفاً شمارهٔ‌ موبایل خود را وارد کنید. کد تأیید به این شماره پیامک خواهد شد.

مای مشاور املاک